psychotronika.szm.sk  
úvod
psychotronika
Základné pojmy psychotroniky
Vedecké inštitúcie
vedci
linky
psychotronika@szm.sk
WWW počítadlo
- DENNE -

Psychotronické pojmy

Aby sa vylúčili nesprávne interpretácie a aby sa odstránil všetok ten balast, ktorý sa sem dostal pomocou bulvárnej tlače, a mnohými samozvancami, tváriacimi sa ako psychotronici, je potrebné si presne definovať niektoré pojmy, s ktorými psychotronika pracuje.
Pri stanovení termínov pre psychotronické fenomény sa opieralo predovšetkým o termíny najčastejšie používané. Ďalej ide o to, aby definície termínov boli čo najobecnejšie, ale aby napriek tomu vyjadrovali špecifiku daného fenoménu. Aby bolo patrné, že tieto schopnosti sú viazané na živé organizmy, predsúvame u všetkých termínov psychotronických fenoménov časticu bio.

Psychotronik je vedec skúmajúci príčiny javov patriacich do psychotroniky. Psychotroniku smú študovať výlučne vedci daných odborov (štúdium a terminológia fyzikálnych javov prináleží fyzike, biologické biológii, teologické pojmy aj kategórie sú vo výlučnej kompetencii teológie atď.), pričom výsledky výskumov jednotlivých vedných odborov spolu umožňujú pochopiť podstatu javov.

Senzibil, ani liečiteľ nie je psychotronikom (ako to radi uvádzajú v bulvárnej tlači), lebo oni neskúmajú podstatu týchto javov, ale len pracujú s prejavmi energoinformačného systému. Do psychotroniky takisto nepatria rôzne sektárske spolky a tzv. "skratky do neba" (Silvova metóda, REIKI atď.), dokonca ani "sektológ" teda odborník zaoberajúci sa sektami.

Energoinformačný systém - pomocou neho senzibil a do určitej miery každý človek (rôzne spontánne prejavy v živote) je schopný buď získať informácie (telepatia, jasnovidnosť...), alebo určitý druh energie (psychokinéza).

Bioindikácia - je schopnosť živého organizmu detekovať informácie o prostredí, ktoré psychotronika rozdeľujeme na vonkajšie a vnútorné. Vonkajším prostredím chápe všetko, čo je mimo subjekt. Vnútorným prostredím potom subjekt samotný. obydve prostredia, vonkajšie aj vnútorné, uchovávajú informácie, pričom živá hmota je schopná s týmito informáciami integrovať.

Biotelegnóza - je distančné poznávanie objektívnej skutočnosti viazanej na vedomie (nevedomie), ku ktorému sa nedospeje na základe známych schopností zmyslov, ani racionálnou úvahou. Informácie o objektívnej skutočnosti sú subjektu predané priamo alebo symbolicky.

Biokomunikácia - je schopnosť živých organizmov vzájomne komunikovať, distančne predávať a prijímať informácie pomocou vlastných mechanizmov, ktoré sa uplatňujú aj za hranicami rozsahu schopností zmyslov, percepčné a receptorické činnosti. Kvalita prenášaných informácií zodpovedá stupňu organizovanosti živej hmoty.

Dermokognícia - je schopnosť živého organizmu, pri ktorej je možné pomocou receptorov kože odčítať informácie z predmetov, ktoré prídu do styku s kožou alebo sú v jej blízkosti. Pri dermokognícii sa uplatňujú aj také vlastnosti kožných receptorov, ktoré presahujú tradičné vlastnosti prisudzované zmyslu hmatu.

Biodiagnostikovanie - je pomocná diagnostická metóda, ktorá využíva okrem informácií, získaných pomocou tradičného rozsahu zmyslov a verbálnej komunikácie s pacientom, aj schopnosť ľudského organizmu lokalizovať na biologickom objekte zmeny v štruktúre vonkajších a vnútorných energetických polí, súvysiacich zo začínajúcov alebo prebiehajúcou patológiou, prípadne ešte využíva rozvinutej alebo menej rozvinutej biotelegnostickej schopnosti človeka.

Bioterapia - je pomocná terapeutická metóda, ktorá cielene využíva možností priameho energetického a psychického interagovania spôsobilého ľudského organizmu s chorým organizmom za účelom zlepšenia jeho psychosomatického stavu.

Biotelekinéza - je schopnosť živého organizmu vyvolať v sebe a vo vonkajšom prostredí energetické a informačné zmeny, ktoré sa môžu prejavovať zmenou hybnosti sústavy a prípadne i štrukturálnou zmenou tejto sústavy.

Bioaktivácia - je schopnosť živého organizmu vyvolať vo vonkajšom prostredí energetické a informačné zmeny, ktoré sa prejavujú štrukturálnou premenou sústav a systémov, prípadne môže dochádzať k vzniku nových štruktúr. Tieto zmeny sú v niektorých prípadoch priamo zmyslovo vnímateľné alebo tiež objektívne merateľné.

Biolokácia - je schopnosť ľudského organizmu detekovať informácie o terénu a jeho okolia prostredníctvom fyzikálnych polí, prípadne s využitím viac či menej rozvinutej biotelegnostickej schopnosti.

Diskontinuitné zóny - sú lokality, v ktorých pod vplyvom prirodzenej prípadne umelej nehomogenity alebo radiácie podložia či povrchu terénu dochádza k zmene fyzikálnych polí nad terénom. Tieto zmeny fyzikálnych polí môžu živé organizmy stimulovať pozitívne, negatívne alebo k ním byť indiferentné. Ako pozitívne, tak negatívne stimulácie sú závislé od dĺžky zotrvania v diskontinuitných zónach. Diskontinuitné zóny, ktoré živé organizmy stimulujú negatívne, označujeme ako geopatogénne zóny.


Reakcie čitateľov:

Poiaľ chcete dostať odpoveď na Vašu reakciu uveďte aj e-mailovú adresu:



inki 2002. Všetky práva sú vyhradené.